Jak zbudować trwałe relacje damsko- męskie?

Życie w związku to nie jedynie kwiatki i serduszka latające nad głowami partnerów. Całusy na dobranoc i trzymanie się za rękę. Dobre relacje damsko-męskie, to w gruncie rzeczy, ciężka praca. Okres zauroczenia zawsze przemija. Przyczynia się do tego codzienność, która nie zawsze będzie kolorowa.

Na czym więc budować relacje aby były trwałe?

Bardzo łatwo przychodzi nam krytyka innych. Zauważamy źdźbło w oku bliźniego. Dlaczego więc na ty nie oprzeć naszej wiedzy? Z obserwacji otoczenia, bardzo łatwo jest wychwycić ich błędy. Przyglądając się parom wokół, warto zastanowić się co powoduje, że tworzą szczęśliwy związek. Bądź może na odwrót. Dlaczego ich relacje nie są najlepsze.

  • Zaufanie – żona dzwoni do męża 5 razy w ciągu meczu, ciągle prosząc do słuchawki któregoś z kolegów, dla potwierdzenia, czy aby na pewno wyszedł z kolegami. Każdy chyba zna taki przypadek. Sytuacja w jakiej znajduje się taka para, jest koszmarem dla obu stron. Jemu wstyd jest przed kolegami. Ciężko mu zrozumieć, czemu partnerka zachowuje się w tak nieracjonalny sposób, pomału zaczyna mieć dość. Ona ciągle zaniepokojona. Nie potrafi skupić się na innych zajęciach. Wizja zdrady czy oszustwa, którą zakotwiczyła w swojej głowie, nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Związek to nie więzienie. Nie polega na kontroli. Każdy ma prawo do prywatności. Zakładanie z góry, że partner nie jest z nami szczery, to najprostsza droga do rozpadu związku. Nikt nie chce być ciągle sprawdzany i podejrzewany. Brak zaufania na dłuższą metę się nie sprawdzi i z pewnością do prowadzi do popsucia relacji.
  • Wsparcie – wiele par rozstaje się czy rozwodzi z powodów właśnie braku wsparcia! Mężczyzna bankrutuje – żona odchodzi. Kobieta ma depresję poporodową – partner odchodzi. Przykładów z życia jest mnóstwo. Takie sytuacje to doskonały sprawdzian dla związku. Próba, którą jeżeli para przejdzie razem, zaowocuje pogłębieniem uczuć i zaufaniem. Relacje damsko-męskie są w zasadzie oparte na właściwym stosunku brania i dawania. Jeżeli jedna ze stron nie potrafi dawać, związkowi brak oparcia i w końcu runie jak niestabilny domek z kart.
  • Uczucie – większość pomyśli, że przecież to najważniejszy punk! Więc czemu znajduje się ma końcu listy? Właśnie dlatego, że najważniejszy, ale jednak często przychodzi na samym końcu. Pierwsze zakochanie to uczucie bardzo niestabilne. Niejednokrotnie może znieść na manowce. Obiecujemy sobie wiele, ale po miesiącu okazuje się, że to nie to. Miłość ta prawdziwa pojawia się z czasem. Jednak sama nie ma szans! Muszą między kochankami być dobre relacje, które pozwolą to uczucie utrzymać bądź jeszcze pogłębiać. Sama, goła, bez zaufania i wsparcia nie poradzi są z codziennością.

Dobra relacja damsko-męska, budowana na zaufaniu, wsparciu i uczuciu ma dużą szansę przetrwać wszystkie próby. Najważniejsze to traktować partnera w taki sposób jaki my oczekujemy od niego!

http://www.uwodzenie.org/Dowiedz się więcej na temat uwodzenia – poznaj techniki flirtu. Więcej znajdziesz na stronie uwodzenie.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *