Co warto wiedzieć o pożyczce na dowód?

Jeszcze niedawno pożyczka była możliwa tylko i wyłącznie w banku. Na podstawie długotrwałych formalności pożyczkobiorcy mogli otrzymać pieniądze. Dziś wiele w tej się zmieniło. Pożyczka coraz częściej nazywana jest chwilówką – można ją uzyskać bez zdolności kredytowej oraz skomplikowanych formalności. Decyduje się na nią więcej ludzi niż kiedykolwiek. Co o niej warto wiedzieć?

Bez BIK, zaświadczeń i innych formalności

Pożyczka na dowód to najłatwiejszy sposób, aby uzyskać pieniądze na każdy, dowolny cel. Jest to pożyczka bez BIK, zaświadczeń o dochodach i zestawu innych tego typu rzeczy. Jest udzielana bez poręczycieli i opłat wstępnych. Osoba, która potrzebuje pieniędzy musi wypełnić wniosek i wysłać go odpowiedniej firmie. Instytucja nie dopytuje na jaki cel jest ta gotówka. Nie pytają także o sumę – dlaczego tyle a nie więcej czy mniej. Warto zaznaczyć, iż brak jakichkolwiek formalności ułatwia proces zadłużania się, przez co coraz więcej osób korzysta z tego rodzaju oferty. Jedynym i podstawowym dokumentem koniecznym do sporządzenia formalności jest dowód osobisty.

Wszystko przez Internet

Pożyczka na dowód może być udzielana przez internet. Wniosek, inaczej mówić formularz wypełnia się na przez stronę internetową instytucji i przesyła go do niej jednym kliknięciem myszką. W przypadku tej pożyczki nie ma długotrwałych spotkań w siedzibie firmy. Możemy też uniknąć oczekiwania na rozpatrzenie wniosku oraz doszukiwania się w dokumentach różnych nieścisłości. Wszystkie formalności przebiegają wygodnie oraz przyjemnie. Są na tyle proste, że nawet poradziłoby sobie z nimi dziecko.

Błyskawiczne pieniądze i szybka spłata

Pieniądze w ramach pożyczki na dowód są wypłacane w mgnieniu oka. Zaledwie 15 minut wystarcza firmie, aby wypłacić gotówkę pożyczkobiorcy. Odbywa się to poprzez przelew. Jeżeli klient ma konto w tym samym banku co firma to wówczas pieniądze trafiają natychmiast. Wadą tej pożyczki jest to, iż szybko trzeba poradzić sobie ze spłatą zobowiązania, dlatego też jest to propozycja dla osób, które liczą na przypływ gotówki w niedługim czasie.

Na co uważać?

W sytuacji pożyczek udzielanych na podstawie dokumentu tożsamości warto dokładnie przeanalizować koszt takich pożyczek. Inaczej mówiąc, trzeba wiedzieć ile dokładnie pieniędzy będziemy musieli oddać. W sytuacji zmniejszenia ryzyka utraty środków finansowych firmy pożyczkowe w takich ofertach mogą stosować wysokie oprocentowania czy prowizje wyższe niż przeciętne, warto zatem porównać różne oferty.

Przed podpisaniem umowy pożyczki na dowód warto upewnić się czy:

  • firma jest wiarygodna, a Ty ni będziesz miał problemów z ewentualnym kontaktem dotyczącym przedłużenia spłaty,
  • umowa nie zawiera żadnych klauzul niedozwolonych,
  • rozumiesz wszystkie koszty opisane w tabeli opłat,
  • regulaminy pożyczki są dla Ciebie klarowne i jasne.

Pożyczka na dowód osobisty to doskonałe wyjście w sytuacji kiedy nagle utraciliśmy płynność finansową, potrzebujemy wyrównać swój budżet domowy i po maksimum miesiącu jesteśmy w stanie spłacić zaległości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *